یک فرصت بین المللی بی نظیر برای نقاشان زن ایران

در حالی که زنان هنرمند ایران شایستگی حضور در عالی ترین محافل هنری جهان را دارا هستند؛ بسیاری از این محافل حتی از شنیدن اینکه در ایران زنان فراوانی در عرصه‌ی هنر فعال هستند تعجب می کنند؛ حال آنکه تنها در حوزه ی نقاشی ده ها هزار زن هنرمند ایرانی حضور دارند. سال ها تجربه‌اندوزی در رویدادهای مهم جهانی و نمایشگاه های مهم بین المللی در حوزه فرهنگ و ارتباط های وسیع با ناشران مطرح جهان گروه فرهنگی بات (BAAT) را بر آن داشته است تا این خلاء مهم را پوشش دهد.
هدف ما معرفی هنرمندانه ی هنر و هنرمندان فعال در ایران در عرصه های بین‌المللی است. باور ما این است که نخستین گام در این مسیر، می‌تواند خلق یک اثر مصور مکتوب به زبان انگلیسی با استانداردهای جهانی برای هنرمندان عزیز کشورمان باشد. می دانیم با وجود توسعه و فراگیری فضای مجازی همچنان کتاب ماندگارترین و قابل استنادترین و معتبرترین رسانه برای معرفی هنر و هنرمندان در سطح جهان است.
اولین کتاب از مجموعه‌ی «هنرمندان ایران» را کتاب «زنان نقاش ایران» انتخاب کرده ایم.
کتاب«نقاشان زن ایران» با هرآنچه تاکنون دیده‌اید متفاوت است و با استانداردی جهانی و کیفیتی همپای برندهای بین‌المللی تولید خواهد شد؛ ترکیبی چشم نواز از آثار هنری و معرفی نقاشان در برابر دیدگان مخاطب قرار خواهد داد و نیز یک رزومه ی معتبر بین‌المللی برای هنرمندان عزیز فعال در ایران خواهد بود. این اثر همراه با یادداشت‌هایی از نقاشان مطرح جهان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت، بزرگترین و قدیمی‌ترین نمایشگاه کتاب جهان رونمایی خواهد شد و همزمان نمایشگاهی از آثار برگزیده آن برپا خواهد گردید. رویدادها و نمایشگاههای مهم دیگری نیز در شهرهای مختلف اروپا خواهیم داشت که جملگی منتخبی از آثار هنرمندانی‌ست که در این اثر فاخر حضور دارند.
کتاب «زنان نقاش ایران» علاوه بر شرح تاریخ و تبار هنر نقاشی ایران با محوریت نقاشان زن، زنان خلاق و برجسته و ماندگار در هنر نقاشی ایران، دربرگیرنده‌ي فصلی مجزا جهت معرفی هریک از زنان نقاش حرفه ای معاصر ایران در قالب یک صفحه است؛ علاوه بر این صفحاتی ویژه برای معرفی جامع 100 هنرمندی که بالاترین رتبه را در کمیته ی هنری اثر به دست آورده باشند، اختصاص داده شده است که شرایط آن نیز جداگانه اعلام می‌شود. تمام نقاشان زن ایران که حداقل ۵ سال سابقه ی نقاشی داشته و در سه نمایشگاه نقاشی گروهی یا انفرادی آثارشان عرضه شده باشد می‌توانند با ارائه توصیه‌نامه‌ از اساتید خود در این کتاب حضور داشته باشند.
کتاب نقاشان زن ایران بصورت کاملاً حرفه‌ای و نفیس و رنگی منتشر می‌شود؛ محصولی مشترک از گروه فرهنگی بات (BAAT) که متشکل از انتشارات بوکتاب، اندیشه ورزان و آفرینه از ایران و انتشارات تیپاپکو از کانادا است.
هزینه‌ی همراهی هرکدام از هنرمندان عزیز در خلق این اثر فاخر تنها پیش‌خرید یک نسخه از این کتاب خواهد بود که پس از انتشار به آنها تقدیم خواهد شد.